ÚČINKUJÍCÍ

Seznamte se s našimi herci a jejich rolemi …

ANETA KREJČÍKOVÁ

Role: Irina

Aneta Krejčíková je známou herečkou a zpěvačkou. Diváci ji znají z televizních pořadů, seriálů a představení. Mezi takové patří zejména Ulice, Zastřený hlas (inscenace ČT ), Poupata, Láska je láska, Tajemství, aneb smysl života, Rapl, Tvoje tvář má známý hlas, Eva tropí hlouposti, Mafiánská opera (Palác akropolis), Pět ve stejných šatech, Magor, Sen noci svatojánské, Sugar, Famílie, Srnky a Šakalí léta. Po dobu 6-ti let účinkovala v zájezdovém pohádkovém divadle, což pro ni bylo velkou zkušenosti. Aneta studovala pražskou konzervatoř. Má zatím dvě děti. Miluje divadlo, film, a celkově kulturu, také svou rodinu, možnost posouvat se dál a zmrzlinu z Kačice. Sama říká: „Jsme Pražák jak Brno, ale se srdcem a stolováním vesničana.“

FILIP ANTONIO

Role: Pavel

Filip je nositelem vzácné filmařské ceny Zdeňka Podskalského za nejvýraznější herecký výkon mladého tvůrce a přínos české kinematografii v roli malého Štěpánka ve filmu režiséra Dušana Kleina Jak básníci čekají na zázrak. Také je nositelem ceny Zlatého Dudka za roli Jakuba ve filmu Špunti na vodě. Jeho talent objevila paní režisérka Marie Poledňáková už v roce 2008, která ho obsadila do svých filmů Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel. Pak následovaly výrazné role ve filmech, za všechny jmenujme Ve stínu, Přání k mání či pohádku Z. Zelenky Duch nad zlato. Vyhledávají ho i zahraniční produkce. Natočil např. akční thriller Unlocked (v hl.roli s O. Bloomem, M. Douglasem a J. Malkovichem), nebo film Borg/McEnroe. Na divadelní scéně působí od svých šesti let v pražských divadlech Hybernia, Broadway, Kalich, Goja Music Hall a také v Hudebním divadle Karlín. Obdivuhodné výkony podal v muzikálech Mary Poppins, Addams Family, Bonnie & Clyde, Casanova, Děti ráje a další. Intenzivně se věnuje hře na klavír, skládá hudbu a jeho touhou je studovat filmovou scenáristiku, režii a hudební skladbu.

PAVEL REŽNÝ

Role: Jakub

Již od dokončení studia na brněnské JAMU působí jako sólista v muzikálovém souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni. Od roku 2014 zde ztvárnil více než dvacet rolí. Mezi nejvýznamnější z nich patří Clyde Barrow (Bonnie a Clyde), Melchior Gabor (Probuzení jara), Jerry/Dafné (Sugar aneb Někdo to rád horké), Mungojerrie (Kočky), Kornelius Hackel (Hello Dolly!), Anthony Hope (Sweeney Todd) a mnoho dalších. Za roli Tonyho v muzikálu West Side Story byl nominován na Cenu Thálie a za roli Smrti v muzikálu Elisabeth, cenu Thálie získal. Působil také jako asistent režie v muzikálu American Idiot. Jako asistent nebo autor hudebního nastudování a dirigent pracoval na muzikálech Billy Elliot, Co takhle svatba, princi? nebo na muzikálovém koncertu 4XM. Hostoval také v hlavní roli Pavla/Dlouhého Jendy v muzikálu Ať žijí duchové! v Kongresovém centru Praha. Dále také účinkuje jako jeden ze tří kytaristů v černém v muzikálu Starci na chmelu Studia Dva.

RICHARD PEKÁREK

Role: Jakub

Vystudoval muzikálové herectví na konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. V dětství se věnoval akrobatickému rock’n’rollu, ve kterém získal titul mistrů a vicemistrů ČR a 3. místo ve světovém žebříčku. Již během studií na konzervatoři začal hostovat v hudebních inscenacích v plzeňském Divadle J. K. Tyla (Bonnie a Clyde, West side story, Probuzení Jara a další) Od roku 2016 účinkuje v Divadle Hybernia (Alenka v kraji zázraků, Královna Kapeska) a od roku 2017 také v Divadle Na Fidlovačce (Ženy na pokraji nervového zhroucení, Sugar). V další divadelní sezóně vystupoval mimo jiné i na československém turné muzikálu Madagaskar. Ve výčtu jeho hereckých příležitostí nechybí ani tituly jako Mamma Mia! (Kongresové centrum Praha), Noc na Karlštejně (hrad Karlštejn), Starci na chmelu (Studio Dva), či hlavní role Claude Bukowski v muzikálu Vlasy (Divadlo Kalich). Od května 2019 ztvárňuje postavu Richarda Loeba v muzikálu Thrill Me! V Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, za kterou byl nominován na cenu Jantar v kategorii nejlepší muzikálový zpěvák roku 2019. Na filmovém plátně ztvárnil ústřední postavu ve slovenském filmu Bytosť (2020) a objevil se například i v roli Pepy ve filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí.

LUKÁŠ ADAM

Role: Matěj

Rodák z Rýmařova vystudoval herectví na ostravské a pražské konzervatoři. Je pravidelným hostem souboru opereta/muzikál NDM v Ostravě. Jeho první role Henryho v původním českém muzikálu Fantom Londýna mu přinesla ocenění DIMF Award za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli na mezinárodním muzikálovém festivalu v jihokorejském Tegu. Zazářil i v rolích Jidáše v Jesus Christ Superstar, Mercuzia v Romeovi a Julii, za niž obdržel Cenu Jantar 2017 v kategorii nejlepší muzikálový zpěvák roku. Na stejnou cenu byl nominován i za roli Nathana v komorním muzikálu Thrill Me!. Vídat ho můžete i v pražském Divadle Na Fidlovačce (Puk ve Snu noci svatojánské, Carlos v Ženách na pokraji nervového zhroucení, Bejby v Šakalích létech) a Divadle Kalich (muzikálu Vlasy). Objevil se také na jevištích Hudebního divadla Karlín, Divadla Hybernia, Kongresového centra, Studia hrdinů, královéhradeckého Klicperova divadla a naposledy v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích jako Che v muzikálu Evita. Věnuje se uměleckému přednesu a divadlu poezie, naposledy v inscenaci Pekingská kachna o potlačování lidských práv v Číně v ostravské Staré aréně. Pravidelně spolupracuje s televizí a rozhlasem. Je rovněž lektorem komunikace, prezentace a mluveného projevu.

PETR KOLMAN

Role: Matěj

Petr Kolman je herec, zpěvák, muzikant, někdy i tanečník, hudební producent menších divadelních inscenací a loutkář pocházející z Prahy. Od dětství zpívá s kapelou MyšMaš, se kterou se několikrát umístil na příčkách celostátní hudební soutěže Brána. Jeho prvním navštíveným divadlem byla budova Divadla na Fidlovačce. Během studia střední školy vyměnil sportovní střelbu z luku za hodiny v Dětském divadelním studiu Prahy 5, díky čemuž se v 17 letech dostal k příležitosti vyzkoušet si svůj první konkurz v nově připravovaném muzikálu Mauglí. Nakonec si v něm zahrál hlavní roli Mauglího pod režijním vedením dua SKUTR. O necelé dva roky později začal studovat na Katedře alternativního a loutkového herectví pod vedením Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Na konci svého bakalářského studia dělal hudebního producenta/autora k pohybovému představení od tanečnice Michaely Staré. Hostoval například v představení Spalovač mrtvol v režijním podání Jana Mikuláška a v představení Faust v režii Jana Friče. Zahrál si hereckého doubla Cherubína v operní inscenaci Figarova svatba v režii Magdaleny Švecové. Díky inscenaci Zánik domu Usherů se potkal s Jakubem Čermákem, díky němuž měl šanci se ukázat ve světové divadelní premiéře Dánská dívka, inscenovaném v Divadle na Fidlovačce. Věnoval se také menším projektům, kde byl jako autor či spoluautor v pozici hudebníka nebo hudebního producenta. V roce 2020 dokončil Magisterský obor na KALD DAMU, a po delší pauze se opět těší na své kolegy a prkna divadel, která pro něj znamenají svět.

JOSEF FEČO

Role: Pavel

Josef Fečo je současně studentem hudebně-dramatického oboru na Pražské konzeratoři. V mládí vyhrál několik pěveckých soutěží po celé České republice. Zahrál si v seriálu První republika nebo ve filmu Miss Hanoi. Od svých 12-ti let účinkuje na divadelních prknech. Hrál např. v muzikálech Hudebního divadla Karlín (Addams Family a Bonnie & Clyde), v divadle Studio DVA, divadle Na Rejdišti nebo v divadle Hybernia. Aktivně se věnuje také dabingu. Má za sebou vánoční turné s orchestrem Václava Hybše a účast v televizní pěvecké soutěži The Voice Česko Slovensko. V současné době ho můžete vidět v muzikálu Rebelové (HDK), v inscenaci Cikáni jdou do nebe (divadlo Bez zábradlí), Čas růží (HDK), Čarodějka (GOJA Music Hall), Polní žínka Evelínka (divadlo Minor) nebo v zájezdové činohře Drobečky z Perníku – se Simonou Stašovou.

JAN FRANC

Role: Pavel

Jan Franc se intenzivně věnuje zpěvu již od dětství. V sedmi letech začal pod vedením paní učitelky Knotkové, později studoval sólový zpěv u paní učitelky Mikulášové a pana Untermüllera, který ho vzdělával i po herecké stránce. Právě pod jeho vedením hrál hlavní roli v muzikálu Kocour Modroočko.
K muzikálu a tanci se dostal ve dvanácti letech. Hrál hlavní roli malého Casanovy v muzikálu Zdeňka Bartáka v Divadle Zdeňka Pikla a v Praze v Divadle Broadway. Účinkoval v muzikálech Kapka medu pro Verunku, Královna Kapeska, Antoinnetta – královna Francie, Jedna noc na Karlštejně, Romeo a Julie, Fantom opery a Wicked-role Boqa. Jeho velkou vášní je také realizační kreativa uměleckých projektů, díky níž nasbíral bohaté zkušenosti s technickým zázemím muzikálů, jako je například osvětlování a zvučení.

TOMÁŠ TLUČHOŘ

Role: Tomáš

Tomáš Tlučhoř pochází z Příbrami, ale posledních pár let žije v Brně, kam přešel studovat Stavební inženýrství. Svou uměleckou dráhu nastartovala vášeň k tanci, původně společenskému, následně tanečnímu divadlu. Proto své studia v Brně končí jako letošní absolvent Muzikálového herectví na JAMU. Tomáše můžete vidět, jako tanečníka v inscenacích Národního divadla Brno (Strach jíst duši, Faust a Markétka, Hoffmanovy povídky a Nabucco). Dále ho můžete vidět v muzikálu Pretty Woman v Městském divadle Brno.

LUKÁŠ RANDÁK

Role: Tomáš

Lukáš Randák je zpěvák, herec a moderátor. Hudební vzdělání získával pod vedením Aťky Knotkové, ať už sólově, nebo v DPS Canzonetta. Jeho domovskou scénou je sbor opery Jihočeského divadla. Diváci ho mohli vidět v sólových rolích v opeře Prodaná nevěsta, v komedii Holka nebo kluk, v muzikálech Hello Dolly, Divotvorný hrnec a nejnověji také v hlavní roli Che v muzikálu Evita. Na pražských scénách prošel divadly Broadway, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Hybernia, Studio Dva a GoJa Music Hall. A to v titulních rolích v muzikálech Romeo a Julie nebo Ples upírů. Z dalších muzikálů pak Přízrak Londýna, Carmen, Jesus Christ Superstar, Bonie & Clyde, Mefisto nebo Wicked. Dlouhodobě spolupracuje s letní scénou Divadla Pikl Hluboká nad Vltavou, konkrétně v muzikálech Romeo a Julie, Casanova, Jedna noc na Karlštejně, činoherní kousky Charleyova teta nebo Sluha dvou pánů. Účastnil se velkých koncertů, Proms Gala Bídníci 25 let v ČR, Pocta Zdeňku Bartákovi, Písnička pro Aťku a další. Koncerty také sám pořádá a moderuje.
K muzikálu a tanci se dostal ve dvanácti letech. Hrál hlavní roli malého Casanovy v muzikálu Zdeňka Bartáka v Divadle Zdeňka Pikla a v Praze v Divadle Broadway. Účinkoval v muzikálech Kapka medu pro Verunku, Královna Kapeska, Antoinnetta – královna Francie, Jedna noc na Karlštejně, Romeo a Julie, Fantom opery a Wicked-role Boqa. Jeho velkou vášní je také realizační kreativa uměleckých projektů, díky níž nasbíral bohaté zkušenosti s technickým zázemím muzikálů, jako je například osvětlování a zvučení.

ESTHER MERTOVÁ

Role: Klára

První dětskou roli si zahrála už ve čtyřech letech (Sny svatojánských nocí v MdB, kde poté účinkovala i v dalších představeních), takže se dá rozhodně říct, že na divadelních prknech strávila většinu dětství (zejména i díky svým rodičům – Z. Jandové a Z. Mertovi). Několik let hrála společně se Zorou Jandovou v inscenaci Smrt v Růžovém v pražském divadle Akropolis. Kromě divadla se věnuje i koncertní činnosti (např. vystoupení na koncertě Josefa Laufera k jeho 70. narozeninám, Večer ľudí dobrej vôle pro RTVS v Košicích, Slavnostní koncert k oslavě stého výročí založení Československa v Bruselu nebo při hudebních večerech Zdenek Merta u klavíru). Několik let byla členkou taneční skupiny BDS Academy – stali se několikanásobnými mistry ČR ve street dance a Českou republiku reprezentovali také na Mistrovství Evropy ve Vídni. V současné době je studentkou muzikálového oboru Konzervatoře Jaroslava Ježka a vidět ji můžete v Shakespearově dramatu Romeo a Julie (hl. role Julie) v Městském divadle Brno, kde bude od následující sezóny v angažmá.

KAROLÍNA TOTHOVÁ

Role: Klára

Karolína se zpěvu začala věnovat ve svých 9 letech. Postupem času se pro ni z volnočasové aktivity stal smysl života. V 19 letech se přestěhovala do Prahy a nastoupila na Konzervatoř J. Ježka – obor muzikál, kterou zakončila absolutoriem. Od roku 2016 hraje a zpívá v muzikálech profesionálních divadel. Můžete ji vidět například v muzikálu Adéla ještě nevečeřela, kde ztvárnila roli Vypravěčky, Czech Cabaret Show, ve kterém zpívá světové muzikálové písně a v roli Drndy Lindy v připravovaném muzikálu Láska nebeská. Její další láskou je pes Kryšpín, který je už 6 let jejím životním parťákem. Má ráda výzvy, dobrou kávu, čestné lidi a kochání v přírodě.

VÍTĚZSLAVA KAROLOVÁ

Role: Klára / Irina

Vítězslava Karolová pochází z Opavy. V deseti letech se objevila v dětském pěveckému sboru operního představení České jesličky ve Slezském divadle Opava. Dále pokračovala studiem operního zpěvu na tamější konzervatoři. Po roce studia odešla do Prahy na konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka, kde studovala hudebně dramatické umění se zaměřením na obor muzikál. Vystoupila v maturitním představení muzikálu Pomáda, a to v roli Rizzo. Během studia začala účinkovat v představení Czech Cabaret Show v divadle Royal, kde působí od roku 2019 dodnes. Mimoto se věnuje také koncertování, a to formou letních šansonových recitálů. Jejím největším koncertem byl Povánoční recitál s hostem Tomášem Savkou.

ANDREA GABRIŠOVÁ

Role: Irina

Andrea Gabrišová je muzikálová herečka a zpěvačka působící na českých i slovenských divadelních prknech. Již během studia na bratislavské konzervatoři začala účinkovat v Divadle Nová Scéna v inscenacích Cikáni jdou do nebe, Bajaja, Princ a Večernice, Hairspray a později Kočky. Od roku 2014 žije a působí v Praze, kde debutovala rolí baletky Meg Giry v legendárním muzikálu z pera A. L. Webbera Fantom Opery, který uvádělo divadlo Goja Music Hall. Následně ztvárnila titulní roli Julie ve francouzské verzi muzikálu Romeo a Julie (premiéra ve Fóru Karlín, později uváděno v divadle Hybernia) nebo roli Berušky v rodinném muzikálu Ferda Mravenec (divadlo Hybernia). Od roku 2018 je stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde jste ji dosud mohli vidět v roli Demetry v muzikálu Kočky, v roli Hope Harcourt v muzikálu Colea Portera Děj se co děj nebo v roli Rosalie v muzikálu West side story. Je rovněž součástí Czech Cabaret Show, kterou uvádí pražské divadlo Royal. Dlouhodobě spolupracuje s nejúspěšnějším dětským slovenským projektem Fíha Tralala a s kapelou Baby Band. Objevila se i v soutěži Česko-Slovensko má talent, kde se probojovala do semifinále. Kromě divadla se věnuje i dabingu a pravidelně propůjčuje svůj hlas značkám jako Loreal, Kotola, Gorenje, nebo filmům a pohádkám Walta Disneyho (Peter Pan, Malá mořská víla).

ADAM KAŇÁK

Role: Komisař

Adamovi je 23 let a pochází z malé vesnice kousek od Vsetína. Od dětství tanci a zpívá ve folklórním souboru Vsacan. Je čerstvým absolventem oboru Muzikálového herectví na JAMU v Brně. Kdyby Adama nevzali na JAMU, zpíval by si nejspíš při účetnictví nebo soustružení. Zná všechny hlášky z Asterixe a Obelix a do sluchátek si většinou poušti Queen nebo Haraficu. V současné době působí i v Městském divadle Brno, kde ho můžete vidět v muzikálech Pretty Woman a Grandhotel. Jeho vášní je také hra na Kytaru.

ONDŘEJ HALÁMEK

Role: Komisař

Absolvent Divadelní fakulty JAMU v Brně. Od roku 2017 je stálým členem činoherního souboru Městského divadla Brno. Je obsazován do činoherních i muzikálových rolí a působí na všech třech scénách MdB. Nejraději vzpomíná na role: Figaro (autorský muzikál Figarka), Patsy (Spamalot), Benvolio (Romeo a Julie), Erik (Grand Hotel), aj. Je také vášnivým knihomolem a poslední tři roky audioknihy i načítá. Bestseller Atomové návyky v jeho podání se stal 2. nejprodávanější audioknihou za rok 2020. Má slabost pro fantasy, historické romány, Netflix, dobře natočenou Plzeň, kvalitní skotskou, dýmkový tabák, phở bò a borůvkový koláč.

KAREL JIRÁK

Role: Sluha Ivan

Už od mala ho to táhlo k divadlu, když ho maminka brala na představení a tak se jako šestiletý rozhodl, že se chce stát hercem po vzoru svého idola Martina Stránského, který ho okamžitě oslovil svým hereckým projevem.
Již při studiu začal hostovat například v divadle J.K.Tyla ve své rodné Plzni, nebo v Divadle Na Fidlovačce, kde hraje od roku 2015 do dnes. Rovněž při škole začal natáčet kupříkladu seriál “Atentát” kde ztvárnil syna hlavní postavy, dále byl obsazen například do filmu “Špunti na vodě”, což je film, ze kterého si ho lidé pamatují nejvíc.
V divadle na Fidlovačce hrál třeba roli Demetria v Shakespearově Snu noci Svatojánské, nebo hraje v Muzikálu Sugar.
Mezi jeho další filmové role patří stále žijící Hubert Bystřičan, kterého ztvárňoval ve filmu Roberta Sedláčka “Jan Palach”. Dále se Sedláčkem natočil film “Promlčeno” s Karlem Rodenem v titulní roli, ve kterém vytvořil policejní dvojici s Vladimírem Kratinou a Karlova postava se jmenuje stejně jako on, tedy “Karel Jirák”. Film již měl jít do kin, ale situace tomu zatím nebyla nakloněna.

VLADIMÍR BATYSA

Role: Sluha Ivan

Vladimír byl stejně jako první díl Matrixu vydán v roce 1999. Narozdíl od tohoto kultovního filmu vznikl v Českých Budějovicích, kde strávil i své mládí. Tam působil v muzikálech Úděl Osudu, Cyrano, Zaslaná Pošta a zahrál si na zámku Hluboká n. Vltavou v Romeo & Julie a Jen jedna noc na Karlštejně. Mimo to se věnoval hře na klasickou kytaru, sborovému zpěvu a scénickému tanci. Momentálně působí hlavně jako grafik a studuje multimédia na VŠE. Je frontman funkové kapely Batáty.

PETR KUTHEIL

Role: Kerenskij

Je český zpěvák, hudebník a divadelník, který působí na na české hudební scéně již 16 let.
Krátce studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, poté vystudoval obor Ekonomie a podnikání na střední škole.
Soukromě chodil na hodiny zpěvu k Zdeňkovi Jankovskému, a poté k sólistovi Národního divadla Romanu Janálovi.
Výrazněji se prosadil jako finalista v televizní soutěži The VOICE. Od té doby působí na profesionální scéně a to zejména v muzikálových produkcích, kde účinkuje převážně v pražských divadlech.
Diváci ho mohli vidět například v následujících rolích: Romeo (Romeo a Julie), Horácio (Hamlet), Giordano Bruno (Galileo), Wisotzky (Rocky), Hrbáč (Kladivo na čarodějnice), Náčelník tučňáků (Madagaskar), Pešek (Noc na Karlštejně), Houseňák (Alenka v kraji zázraků) a další.
Příležitostně také zpívá s orchestrem Felixe Slováčka. V roce 2008 zpíval s Danielem Landou na tour Československo. Získal cenu Skokan roku v kategorii kapel v Českém slavíkovi s kapelou Votchi.
Tři sezóny hostoval v Těšínském divadle, kde si zahrál několik titulních rolí. Nazpíval řadu alb různých muzikálů a hudebních projektů. V roce 2018 byl angažován Milanem Steigerwaldem a Pavlou Forest jako sólista do představení RockOpery Praha a ve stejném roce se stal i součástí metalového projektu Bohemian Metal Rhapsody.
Kromě zpěvu se věnuje komponování hudby pro různé interprety a divadla. Je například spoluautorem hudby muzikálu Kapka medu pro Verunku či hudebně spolupracuje s divadlem Pod kloboukem. Aktuálně připravuje hudbu k muzikálu Frankenstein.
Příležitostně také natáčel některé díly seriálů, jako jsou Modrý kód, Sestřičky, Ulice, Gympl a další. Vystupuje s pop/rock kapelou KUTHEIL + LIVE BAND.
Videoklip Icarus z repertoáru Petra kutheila byl nominován v roce 2019 z deseti českých interpretů do soutěže fanoušků Eurovize s názvem INFEvision, kde získal 1. místo.

TOMÁŠ VÁVRA

Role: Kerenskij

Tomáš začínal jako člen ochotnického divadla. Dnes je především hercem a hudebníkem na volné noze. Vystupuje jako člen mnoha různorodých seskupení. Je zpěvákem souboru Dyškanti zaměřeného na renesanční hudbu, externím sboristou Jihočeského divadla, houslistou a kytaristou folkové skupiny Thomband a folkrockové partičky Láďa Laťka trio. Můžete jej slyšet v seskupení Trio Traktůrek moderátora Marka “Marothy” Pavelky nebo v kapele Antikvartet Dušana Vančury. V divadle jej od podzimu roku 2021 můžete vidět v roli Cyrana z Bergeracu ve stejnojmenném muzikálu Vojtěcha Adamčíka a Filipa Šinknera.

JIŘÍ ŠUP

Role: Trockij

Jiří pochází z městyse, který leží asi 15 km na východ od Brna. Má za sebou gymnázium a bakalářské studium francouzského jazyka na Masarykově univerzitě v Brně, kdy v rámci studia odehrál několik inscenací na festivalech ve Francii. Je čerstvým absolventem Muzikálového herectví na JAMU (2021). Můžete ho vidět účinkovat například v Národním divadle Brno, konkrétně v Lucerně nebo Evženovi Oněginovi. Miluje animované filmy, parodie, moc rád vaří a peče, a také hraje už asi dvě desetiletí na klavír.

JOSEF HALDINA

Role: Trockij

Josef Haldina pochází z Kroměříže, kde se již od 7 let věnoval společenským tancům. Následně vystudoval taneční konzervatoř v Praze. Vystupoval v několika tanečních projektech. Od 16 let se věnuje zpěvu. Momentálně studuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka obor Muzikál. Můžete ho vidět např. v muzikálech Tři Mušketýři a Muž se železnou maskou v Divadle Broadway.

MARTIN HRUBÝ

Role: Masaryk

Jeho první profesionální angažmá bylo v Divadle Příbram. Následně působil v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, a pak ve Východočeském divadle v Pardubicích.Z jeho nejvýznamněších rolí jmenujme: Jakub Grundle (Kulhavý mezek – Oldřich Daněk), Martin Narcés (Jitřní paní – Alejandro Casona), Camille Sevigné (Idiotka – Marcel Achard), Iásón (Médeia – Eurípídes), Fortel (Sen noci svatojánské – William Shakespeare), doktůrek Porter (Zločiny srdce – Beth Henleyová), poručík Champlatreux (Mamzelle Nitouche – F. Hervé), Mendl (Šumař na střeše – Š. Alejchem), Bušek (Noc na Karlštejně).
Nyní působí v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde s režisérem Milošem Horanským zkouší roli Morlocka ve Weisenbornově dramatizaci Hugova románu “Muž, který se směje” pod názvem “Lofter aneb Ztracená tvář”.
Účinkoval snad ve všech seriálech za posledních 15 let, co v tv byly, ať už Ulice, Ordinace, Ohnivé kuře, Slunečná, Doktoři z Počátku, Obchoďák aj.
Měl jednu z hlavních rolí, a to soudce v Odvolacím soudu, který šel a stále je reprízován na obrazovkách TV. Dvakrát vyhrál anketu nejoblíbenější herec Městského divadla Mladá Boleslav a inscenace O myších a lidech, kde ztvárnil roli Lennieho, získal diváckou cenu Českého divadla,taktéž účinkoval a stále účinkuje ve hře Muži v offsidu, která zvítězila na Grand festival smíchu. Tato hra je na repertoáru MDMB už 12 sezonu.

ZDENĚK MARYŠKA

Role: Masaryk

Zdeněk Maryška studoval herectví v Brně na JAMU. Mezitím hostoval na scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti (1969-1971), po dokončení studia zakotvil na jednu sezónu v Divadle J. K. Tyla v Plzni (1971-1972), na dalších deset let spojil svůj život s Brnem a jeho scénami (Divadlo bratří Mrštíků, Státní divadlo, Divadlo na provázku). Jako herec brněnských divadel dostal Maryška svou první příležitost před kamerou pochopitelně zde; poprvé hrál v seriálu SLOVÁCKO SA NESÚDÍ (194), který vznikl v místní televizní produkci. Poté hrál vedlejší role v několika politicky angažovaných filmech (O MORAVSKÉ ZEMI, 1977; POŽÁRY A SPÁLENIŠTĚ, 1980). Počátkem 80. let Zdeněk Maryška emigroval do USA, kde se později uplatnil jako redaktor a hlasatel Svobodné Evropy, a nakonec i jako herec (Actors Studio v New Yorku, Goodman Theatre v Chicagu. V roce 1995 se Maryška vrátil do Česka, načež vzápětí dostal roli v televizním seriálu DETEKTIV MARTIN TOMSA (1996). Za svou stěžejní roli považuje postavu Lukáška v Herzově absurdním podobenství PASÁŽ (1996), nadále se uplatňuje v televizních pohádkách a seriálech, naposledy jsme jej mohli například vidět v menší, ale výrazné roli německého hosta ve filmu OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE (2006). Co se týče divadla, pohostinsky hraje v Divadle Na Fidlovačce a v Činoherním klubu. Ke svým nejdůležitějším rolím na jevišti řadí hry Sofokles, Obchodník s deštěm nebo Zkrocení zlé ženy. Významné je také působení Zdeňka Maryšky v dabingu.